Тој може да го носи епитетот „најубаво уреден двор во Скопје”, но од градот не доби награда! Погледнете кого избраа за најубаво уреден двор во Скопје
Градина
0

Тој може да го носи епитетот „најубаво уреден двор во Скопје”, но од градот не доби награда! Погледнете кого избраа за најубаво уреден двор во Скопје

June 28th, 2017 | by Gradina Mug
Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска /28.06.2017 година, среда/ ги додели наградите на најдобрите во...
17 растенија за слабеење
Лек
0

17 растенија за слабеење

June 28th, 2017 | by Gradina Mug
Преку правилно употребување на овој рецепт телесната тежина паѓа од 7 до 8 килограми за месец. Ова се случува без мачење...
10 идеи како да го позелените сопствениот живот
Вести
0

10 идеи како да го позелените сопствениот живот

June 28th, 2017 | by Gradina Mug
Да  живеете зелено и не е толку тешко –  може да почнете веднаш, без поголем напор и финансиски трошоци. Еколошки одговорно...
Причини за чување цвеќе во домот
Совети
0

Причини за чување цвеќе во домот

June 28th, 2017 | by Gradina Mug
Воздухот денес во просториите во кои живееме и работиме ни станува сериозна опасност за здравјето. Но знаете ли дека...
Внимателно со растенијата при високи температури
Вести
0

Внимателно со растенијата при високи температури

June 28th, 2017 | by Gradina Mug
Топлотните бранови кои ги зафаќаат деловите од нашите градини може да бидат дополнителна закана. Топлото време и високите...
Околу 90 отсто штети кај вишните од невремето во делчевско
Градина
0

Околу 90 отсто штети кај вишните од невремето во делчевско

June 28th, 2017 | by Gradina Mug
Штети на вишновите насади предизвика синоќешното невреме проследено со град, дожд и силен ветар во делчевско. Според...
Еве кога ќе продолжи исплатата за субвенции
Вести
0

Еве кога ќе продолжи исплатата за субвенции

June 27th, 2017 | by Gradina Mug
Во вторник идната недела се очекува да продолжи исплатата на субвенциите од 2016 година. Сите пречки за реализација на...
Цвеќиња создаваат музика (Видео)
Вести
0

Цвеќиња создаваат музика (Видео)

June 27th, 2017 | by Gradina Mug
Растенијата имаат специфична форма на разум. Овој феномен на е документиран во Даманхур, северна Италија, каде што...
Овошје и зеленчуци за здрав и убав тен
Совети
0

Овошје и зеленчуци за здрав и убав тен

June 27th, 2017 | by Gradina Mug
Британски научници открија дека конзумирањето на овошје и зеленчук води до постигнување на здрав, златен тен кој ги прави...
Како со помош на штурците да ја пресметате температурата на воздухот
Животни
0

Како со помош на штурците да ја пресметате температурата на воздухот

June 27th, 2017 | by Gradina Mug
Можеби сте забележале дека интензитетот на звукот од штурците во природата никогаш не е постојано ист, туку зависи од...