Вести

Врбовка – најдобриот природен лек за простата
0

Врбовка – најдобриот природен лек за простата

April 26th, 2017 | by Gradina Mug
Еден од најголемите здравствени проблеми со кои мажите се среќаваат се тегобите со простата. Тие можат да бидат со различен...
Брчките се вообичаена појава на лицето! Еве како на природен начин да ги отстранувате
0

Брчките се вообичаена појава на лицето! Еве како на природен начин да ги отстранувате

April 24th, 2017 | by Gradina Mug
Брчките се вообичаена појава на лицето, независно од што се предизвикани. Брчките на лицето можат да бидат предизвикани од...
Горскиот кристал – моќно средство за постигнување на хармонија и баланс
0

Горскиот кристал – моќно средство за постигнување на хармонија и баланс

April 20th, 2017 | by Gradina Mug
Кристалите од древни времиња се користеле за лекување на многу болести, за медитација и за духовно просветлување. Горскиот...
Нова компанија во Македонија ќе одгледува и произведува канабис за медицински цели
0

Нова компанија во Македонија ќе одгледува и произведува канабис за медицински цели

April 12th, 2017 | by Gradina Mug
Откако минатата недела се промовираше новата германска инвестиција во Желино, тетовско, од вчера официјално почнува со...
Сите ја фрламе, а лушпата од јајце може да ни го спаси животот! Еве како
0

Сите ја фрламе, а лушпата од јајце може да ни го спаси животот! Еве како

April 10th, 2017 | by Gradina Mug
Калциумот има бројни важни функции во работата на организмот. Освен што создава коскена маса и спречува остеопороза,...
Придобивките за здравјето од неверојатната хималајска сол
0

Придобивките за здравјето од неверојатната хималајска сол

April 6th, 2017 | by Gradina Mug
Пред околу 200 милиони години имало кристализирана морска сол, покриена со лава. Оваа сол е заштитена од секаков вид...
Куркумата е вкусен зачин со моќен лек
0

Куркумата е вкусен зачин со моќен лек

March 31st, 2017 | by Gradina Mug
Куркумата или позната уште како Турмерик, е еден од најмоќните природни лекови. Активната лековита состојка во куркумата се...
Зеленото кафе – зошто и за кого е корисно
0

Зеленото кафе – зошто и за кого е корисно

March 31st, 2017 | by Gradina Mug
Зеленото кафе всушност не е ништо повеќе од неизпечени кафе зрна. Зеленото кафе е производ, чии квалитети и употреба...
Сок од портокал – колку вкусен, толку и опасен
0

Сок од портокал – колку вкусен, толку и опасен

March 31st, 2017 | by Gradina Mug
Дали е безбеден сокот од портокал, кога е конзумиран во големи количини? Излегува дека не е. Омилениот пијалок на многумина...
Еден природен лек спасува живот
0

Еден природен лек спасува живот

March 29th, 2017 | by Gradina Mug
Црниот дроб е најголемиот орган на човечкото тело и неговото здравје ја дефинира општата состојба, виталност и енергичност....