Шест лиснати зеленчуци, кои можат да ви го спасат животот
Градина
0

Шест лиснати зеленчуци, кои можат да ви го спасат животот

November 7th, 2017 | by Gradina Mug
Ако има храна во чија корист за здравјето никој не се сомнева, тогаш ова се лиснатите зеленчукци Тие се полни со витамини,...
Тест со дрвја: Каква личност сте?
Вести
0

Тест со дрвја: Каква личност сте?

November 7th, 2017 | by Gradina Mug
Погледнете ја сликата подолу и одберете едно дрво: она што одново најмногу ви се допаѓа. Не мислете долго , едноставно...
Оваа црна фолија е поставена близу Валандово: Погледнете зошто
Вести
0

Оваа црна фолија е поставена близу Валандово: Погледнете зошто

November 7th, 2017 | by Gradina Mug
Изградбата на Рударскиот комплекс Казандол сеуште е во тек. Оваа црна фолија е фамозната гео-мембрана од финско потекло...
Тибетското чудо – гоџи бери
Храна
0

Тибетското чудо – гоџи бери

November 6th, 2017 | by Gradina Mug
Уште од антиката растението гоџи бери е високо ценето и наоѓа широка примена во кинеската традиционална медицина. Првите...
Папаја – новата „супер храна“
Храна
0

Папаја – новата „супер храна“

November 6th, 2017 | by Gradina Mug
Папајата (Carica Papaya) е вид на тропско овошје со жолто-портокалова боја кое расте во гроздови и има повеќе црни семки во...
Што ќе ви се случи ако пливате со милион медузи во езерото „Медуза“? (Видео)
Животни
0

Што ќе ви се случи ако пливате со милион медузи во езерото „Медуза“? (Видео)

November 6th, 2017 | by Gradina Mug
Ако пливањето со делфини беше вистинска атракција кај туристите од целиот свет, сега може да се рече дека работите полека се...
Кротон – популарно украсно собно растение за домот и канцеларијата
Хортикултура
0

Кротон – популарно украсно собно растение за домот и канцеларијата

November 6th, 2017 | by Gradina Mug
Кротонот потекнува од југоисточна Азија, поточно од Малезија. Претставува исклучително популарно украсно собно растение за...
Приватен двор креиран од Хорти Урбан Груп
Хортикултура
0

Приватен двор креиран од Хорти Урбан Груп

November 6th, 2017 | by Gradina Mug
Ако сакате да уживате во убавиот двор, треба да го украсувате и одржувате постојано. Постојат многу креативни начини и...
Есенска декорација на балконот – неколку прекрасни идеи
Вести
0

Есенска декорација на балконот – неколку прекрасни идеи

November 3rd, 2017 | by Gradina Mug
Иако веќе е есен, балконот може да остане полн со прекрасни бои и во наредните месеци. Раскошната сезона располага со...
5 корисни хранива кои треба да ги конзумираме во текот на есента
Вести
0

5 корисни хранива кои треба да ги конзумираме во текот на есента

November 3rd, 2017 | by Gradina Mug
Есента е сезона за жетва. Тоа е времето во кое собираме енергија за студените месеци кога активноста ни е пониска и внесот на...

Pages: 1 2