Градина

Измрзнаа јаболката во Преспа, земјоделците во паника
0

Измрзнаа јаболката во Преспа, земјоделците во паника

April 21st, 2017 | by Gradina Mug
Овоштарите од Преспа јавуваат за речиси сто процентно измрзнување на јаболковите насади. Според нивните кажувања, минусните...
МАКЕДОНЕЦ добил БИЗНИС ИДЕЈА од ИНТЕРНЕТ и денес заработува по 7.000€
0

МАКЕДОНЕЦ добил БИЗНИС ИДЕЈА од ИНТЕРНЕТ и денес заработува по 7.000€

April 21st, 2017 | by Gradina Mug
Горан Стојаноски од Прилеп со овој бизнис започнал да се занимава пред само неколку години, а откако ја изградил својата...
Кои македонски производи чекаат да бидат заштитени?
0

Кои македонски производи чекаат да бидат заштитени?

April 20th, 2017 | by Gradina Mug
Долга е листата на производи, земјоделски и прехранбени, што Македонија може да ги заштити како традиционални. Кумановски...
Бело или кафено јајце? Која е разликата
0

Бело или кафено јајце? Која е разликата

April 18th, 2017 | by Gradina Mug
Се прашувавте веројатно пред да ги бојадисате јајцата… Можеби пресудно беше тоа дека на кафените јајца бојата подобро се...
Сите ја фрламе, а лушпата од јајце може да ни го спаси животот! Еве како
0

Сите ја фрламе, а лушпата од јајце може да ни го спаси животот! Еве како

April 10th, 2017 | by Gradina Mug
Калциумот има бројни важни функции во работата на организмот. Освен што создава коскена маса и спречува остеопороза,...
Диета со јаболка – здраво губење килограми
0

Диета со јаболка – здраво губење килограми

April 7th, 2017 | by Gradina Mug
Диетата заснована на три јаболка дневно ја смислила американската нутриционистка Теми Флин. Нејзина идеја е да се јадат...
Растенија кои имаат повеќе железо од месо
0

Растенија кои имаат повеќе железо од месо

April 7th, 2017 | by Gradina Mug
Вегетаријанците, трудниците и они кои постат, од особено значење им е храната богата со железо. Овој минерал е многу важен за...
10 причини зошто секој ден треба да јадеме портокали
0

10 причини зошто секој ден треба да јадеме портокали

April 7th, 2017 | by Gradina Mug
На овие 10 начини портокалите помагаат на нашиот организам во борбата против болестите и штетните микрочестички од...
Што ве очекува ако јадете по едно јаболко на ден
0

Што ве очекува ако јадете по едно јаболко на ден

April 6th, 2017 | by Gradina Mug
Се прашуваме какви нови егзотични плодови и храна да јадеме за да бидеме здрави, паметни, успешни и убави, а всушност доволно...
Со продажба на салати, македонка заработила 100 милиони долари
0

Со продажба на салати, македонка заработила 100 милиони долари

April 5th, 2017 | by Gradina Mug
Бизнисменка од Македонија заработи 100 милиони долари. Денес, таа има компанија од која зависат повеќе од 300 семејства,...