Почетна / Градина / Вести / Диета со јаболка: Како без гладување најбрзо да ослабете?

Диета со јаболка: Како без гладување најбрзо да ослабете?

Пример за дневно мени:
Појадок
* Јаболко (пред јадење)
* Омлет од едно јајце и две лажици овесни житарици прелиени со обезмастено млеко
Ужина
* 100 гр младо сирење или чаша јогурт со помал процент масти
Ручек
* јаболко
* 150 гр печено пилешко, телешко, или мисиркино месо или риба * 100 гр варен зеленчук (брокула, морков, аспарагус, или спанаќ)
* 2 раце интегрален ориз
Ужина
* порција овошје или варен зеленчук по ваш избор
* чаша јогурт
Вечера
* јаболко
* 200 гр риба на скара
* Порција зелена салата (или два домати) зачинети со сол и 1/2 лажичка маслиново масло

Види

Фрлете ги апчињата за спиење: Половина лажица од овој зачин и ќе заспиете како бебе!

Пореметувањето на сонот може да биде последица на различни фактори, а некои од нив се …