Почетна / Градина / Вести / Диета со јаболка: Како без гладување најбрзо да ослабете?

Диета со јаболка: Како без гладување најбрзо да ослабете?

Диетата со јаболка може да ви помогне да се ослободите од вишокот килограми на здрав начин, без гладување. Се состои од четири оброци дневно составени од различни, помалку калорични јадења.
Јаболката го поттикнува метаболизмот и топење на мастите, а диетата со овие вкусни плодови полни со витамини, може да ви помогне на здрав начин, без гладување, да се ослободите од вишокот килограми, пишува Македонија Денес.

Се состои од четири оброци дневно, направени од различни помалку калорични намирници, пред кои задолжително треба да изедете едно јаболко.

Види

Фрлете ги апчињата за спиење: Половина лажица од овој зачин и ќе заспиете како бебе!

Пореметувањето на сонот може да биде последица на различни фактори, а некои од нив се …