Почетна / Градина / Вести / Диета со јаболка: Како без гладување најбрзо да ослабете?

Диета со јаболка: Како без гладување најбрзо да ослабете?

Ова практично значи дека на менито треба да имате младо сирење, немасен јогурт, јајца, пилешко или мисиркино месо, телешко месо, риба,интегрален ориз, овес, брокула, морков, блитва, спанаќ, зелена салата, домати, свежо и суво овошје.

За време на диетата треба да избегнувате слатки, но ако веќе чувствувате силна желба за нешто слатко, јадете барем темно чоколадо или рака ореви. Дневното мени треба да содржи и многу малку јаглехидрати и доволно протеини кои брзо создаваат чувство на ситост и го намалуваат апетитот.

Види

Фрлете ги апчињата за спиење: Половина лажица од овој зачин и ќе заспиете како бебе!

Пореметувањето на сонот може да биде последица на различни фактори, а некои од нив се …