Почетна / Градина / 18 корења за здравје (втор дел)

18 корења за здравје (втор дел)

Мака – тропски афродизијак. Ги ублажува симптомите при менопауза, го регулира месечниот циклус, помага при физичка и ментална слабост.

Тартуфи – безбожно скапи, но исклучително здрави. Тартуфите се богати со витамини и протеини, сиромашни се на холестерол и маснотии.

Види

Храна која доведува до предвремено стареење

Шпанскиот нутриционист Хелен де ла Фуенте Хидалго откри како да се избегне предвремено стареење. „Кога …