07.12.2023
Почетна / Градина / Вести / Сок со кој ќе ослабнете и ќе го исчистите црниот дроб

Сок со кој ќе ослабнете и ќе го исчистите црниот дроб

Веднаш штом ќе го исчистите црниот дроб, ќе ја подобрите работата на сите органи во организмот, а со тоа и ќе го забрзате метаболизмот и тоа ќе ви помогне побрзо да ги изгубите вишокот килограми.
Симптоми кои покажуваат дека ви е потребно да направите детоксикација се:
– болка во стомакот во горната десна страна
-прекумерно потење и затоплување на телото
– киселина и надуеност
-успорен метаболизам и споро топење на килограмите
-проблеми со варење на масна храна
-акни и чешање
-висок крвен притисок
-хроничен замор
Направете убав, сладок детоксикациски пијалак кој го чисти телото и ја подобрува функцијата на црниот дроб.
Црниот дроб е филтер на организмот и се што внесуваме во телото, било добро или лошо, поминува низ овој орган.
Состојки:
1/2 свеж ананас, 1 лимон или портокал, 1 парче свеж ѓумбир (околу 6 см), 1/2 чаша свежи ливчиња од нане, 1 чаша вода.
Подготовка:Лимонот и ѓумбирот излупете ги, ананасот исчистете го и исечете го на коцки.Подготвеното овошје ставете го блендер.Додадете ги и останатите состојки.Се добро измешајте додека не се претвори во густ пијалак без поголеми парчиња.Пијалакот истурете го во стаклено шише и оставете го фрижидер.Пијте една чаша дневно меѓу оброците.

Види

Дуњата е симбол на среќа и љубов – Таа е витаминска бомба што има многу лековити својства

Дуњата (Cydonia oblonga) е единствениот вид од родот Cydonia. Таа е дрво, високо од 4 …