07.12.2023
Почетна / Градина / Животни / Пријателство со крокодил

Пријателство со крокодил

Рибар од Костарика со име Жилберто Шеден, пред околу 20 години успеал да спаси алигатор, па од тогаш тој е одличен пријател со него.

Пријателството траело 20 години, се до смртта крокодилот.

 

Види

Кучиња за кои ќе помислиш дека се од друга планета

Многу ретко може да имате среќа да наидете на куче чии карактеристики се различни од …