01.12.2023
Почетна / Градина / Вести / Посвоила шест хендикепирани кучиња a причината поубава не може да биде

Посвоила шест хендикепирани кучиња a причината поубава не може да биде

Трејси Фаулер е од малиот град Мендон, Вермонт и таа има отворено „дом за стари и немоќни кучиња“ за да им помогне на напуштените кучиња да ги разубават своите последни денови.

Овој обожавател на кучиња го посвети својот живот на спасување на оние кучиња кои најчесто ги игнорираат потенцијалните згрижувачки родители. Тоа се кучиња со посебни потреби, оние кои имаат одредени медицински состојби, парализа или едноставно им е потребна дополнителна нега.

Се започнало со нејзиниот германски овчар Хајден на кого му била дијагностицирана дегенеративна миелопатија. Кога Хајден останала парализирана, Трејси се соочила со тешка одлука. Таа сакала да и помогне на својата пријателка на секој можен начин, па решила да го проба шетачот.  

Таа се грижи за основните потреби на своето милениче секој ден и се стреми да му даде на секое куче еднаква љубов и внимание.  

Трејси знае дека грижата за кучињата на кои им е потребна дополнителна грижа е токму она што таа е предодредена да го направи. Таа вели дека нејзиниот тим ја прави посреќна отколку што била, а ние и веруваме целосно.

Види

Започнува аплицирањето за финансиска поддршка за производителите на поледелски култури

Започнува аплицирањето – Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува производителите …