06.07.2022
Почетна / Градина / Храна / Бататите се јадат само варени

Бататите се јадат само варени

Како и компирот, така и бататите се консумираат само варени.

Тие служат како главно јадење, како што се за супа, пире, салати, колачи, мармалади, слатки, како гарнир за телешко месо, свинско месо, јагнешко месо, зајак, живина и ситни масти сирења, и многу повеќе.

. Се варат 10-12 минути.

. Се печат околу 20 минути.

Види

Македонското масло од афион се најде на американскиот пазар!

Македонското масло од афион се најде на американскиот пазар! Првите количини од екструдираното ладно цедено …