01.12.2023
Почетна / Градина / (Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

(Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува…
Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од рак.
„Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува“ рекол во своите предавања професор Мермерски.
Наводно, тајната е во тоа што оваа смеса ги чисти крвните садови, го лекува срцето, обновува имунитетот, ги чисти црниот дроб и бубрезите. Исто така ја подобрува работата на мозокот и памтењето, чува од инфаркт и доведува до излечување на оние кои доживеале инфаркт или мозочен удар. Многумина говорат и дека станува збор за најдоброто средство против сите видови рак!
Состојки:
15 свежи здрави лимони
12 главички свеж лук
1 кг домашен мед
400 г изртено жиро (млада зелена пченица)
400 г свежи ореви
Подготовка на изртена пченица: 400 г пченица ставете во провриен стаклен сад. Налијте со вода да отстои, најдобро преку ноќ. После 10 – 12 часови, изцедете ја водата преку чиста газа и убаво измијте ги зрната, па повторно исцедете преку газа.
Во сад ствете ја исцедената пченица, нека отстои 24. часа. После тоа, ќе добиете пченица со никулци, со должина од 1 – 2 милиметри.
Подготовка на лекот: заедно сомелете ги изртената пченица, ореви и исчистениот лук. Пет лимони (убаво измиени) сомелете со кора, па се’ заедно измешајте. Од останатите 10. земете го само сокот и измешајте со останатата смеса, додека смесата не стане хомогена.
Додајте мед и подолго мешајте со дрвена лажица. Смесата префрлете ја во стаклен сад, нека стои 3 дена па почнете со конзумирање.
Примена: оваа храна се зема 30 минути пред појадок, пред ручек, пред вечера и пред спиење. Ако ја користите за лекување на рак, земајте 1 – 2 лажици на секои два часа.
Професор Мермерски вели дека рецептот гарантира здравје и долг живот, како и излекување од рак, зачувување на свежината на телото, младост и енергија.
„Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглени хидрати и растителни масти. Поради тоа и ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди, кои телото го одржуваат здраво, а доведува и до потполно излекување на ракот“ истакнал докторот.

Види

Завршено хортикултурно уредување од Хорти Експерт на приватна куќа во централното скопско јадро

Враќањето на природата во градот, иако не е нова идеја, тоа е сè поголем императив …