Почетна / Градина / Вести / Жестока борба помеѓу тигар и мечка (Видео)

Жестока борба помеѓу тигар и мечка (Видео)

Во Махараштра, Индија е снимена борба помеѓу тигар и мечка.

 

Види

Додека возел на патот помислил дека има лежечки полицаец, но кога се доближил погледнете што здогледал

Возач во Лимпопо во Јужна Африка застанал на пат кога здогледал нешто што личело на …