16.05.2022
Почетна / Градина / Вести / Земјоделец одгледа македонски домат тежок 1 килограм и 380 грама

Земјоделец одгледа македонски домат тежок 1 килограм и 380 грама

Нашата земја е позната по убавата и квалитетна храна. Деновиве на социјалните мрежи се појави фотографија од домат кој е одгледан од семејна бавча! Доматот тежи 1 килограм и 380 грама. Дали некој од вас има одгледано поголем домат оваа година?

 

 

Види

Едноставни идеи за живот во градината (Фото)

Дајте и живот на вашата градина преку неколку едноставни идеи