13.04.2024
Почетна / Градина / Вести / Зебрата што го преживеа нападот од лав (Видео)

Зебрата што го преживеа нападот од лав (Видео)

Погледнете како оваа зебра, испокасана секаде на крајот успеа да го преживее нападот на лав. Неверојатно!

Види

Сточар од Прилепско додека ги напасувал кравите, бил нападнат од мечка

Додека ги напасувал кравите на планината Мукос, прилепчанец бил нападнат од мечка и се здобил …