Почетна / Градина / Животни / Зебрата што го преживеа нападот на лав (Видео)

Зебрата што го преживеа нападот на лав (Видео)

Погледнете како оваа зебра, испокасана секаде на крајот успеа да го преживее нападот на лав. Неверојатно!

Види

Кои се 5 раси на кучиња за ладна клима

Сибирскитe хаски Ова е една од најпопуларните раси што се чувствува одлично во студот. Со …