Почетна / Градина / Животни / Зебрата која го преживеа нападот на лав

Зебрата која го преживеа нападот на лав

Погледнете како оваа зебра, испокасана секаде на крајот успеа да го преживее нападот на лав. Неверојатно!

 

Види

Алпаката што си го сака својот живот (Видео)

Алпака е припитомен вид на јужноамерикански животни од фамилијата Камили. Физички наликува на мала лама. …