22.05.2022
Почетна / Градина / Животни / Запознајте ја најдолгата мачка со најдолг опаш во светот

Запознајте ја најдолгата мачка со најдолг опаш во светот

Стиви е најдолгата Мачка со најдолг опаш. Ова чудо од мачка е запишано во Гинисовата Книга на Рекорди.

Неговото тело е 1,23 метри, а неговиот опаш 41,5 сантиметри.

Измеривте колку се вашите?

Види

Сакаше да ја истепа неговата сопруга: Еве што направи кучето за да ја спаси

Сакаше да ја истепа својата сопруга: Погледнете на следната страна што направи нејзиното куче за …