Почетна / Градина / Лек / Забниот камен ќе падне веднаш: Чувајте ја оваа смеса во устата 60 секунди

Забниот камен ќе падне веднаш: Чувајте ја оваа смеса во устата 60 секунди

Можете да земете кокосово масло, да го задржите 60 секунди во устата и потоа да го плукнете и да исплакнете.

Втората опција за каменецот од забите да исчезне, е да измешате неколку капки масло од нане и лимон и исто така и ова да го држите 60 секунди.

Каменецот исто така ќе исчезне и нема да имате потреба од стоматолог.

Види

Лисјата од морковот помагаат за циститис и псоријаза

Во природата постои билка за секоја човечка болка. Листовите од морков, кои повеќето од нас …