Почетна / Градина / Вести / За сите срцеви слабости и заболувања: Овој срцев лек го измислила монахињата Хилдегард фон Бинген

За сите срцеви слабости и заболувања: Овој срцев лек го измислила монахињата Хилдегард фон Бинген

Десетте свежи стебленца магдонос заедно со лисјата ставете ги во еден литар домашно вино и додадете 1-2 лажици чист вински оцет.

Горете 10 минути на тивок оган.

Потоа додадете 300 грама вистински мед и оставете да врие уште 4 минути.

Потоа затворете го добро.

Види

Дали може да дислоцирате гигантско дрво ? (Видео)

Дали може да дислоцирате гигантско дрво во градовите? Секако дека да. Тоа претставува голем предизвик …