Почетна / Градина / За сите пчелари и љубители на свежиот планински мед: За мед директно од централа (Видео)

За сите пчелари и љубители на свежиот планински мед: За мед директно од централа (Видео)

Револуционерно откритие во производството на мед. Сандак за пчели кој со сигурност ќе ги потисне и замени старите традиционални сандаци.

Медот протекува и се собира директно во тегли или канти, а притоа тоа не му наштетува и не ги загрозува пчелите.

За што поконкретно се работи погледнете во видеото во продолжение:

Извор: маркукуле.мк

Види

Започна октомвриската овошна акција во Фоја: За купени 2 овошки, третата ја добивате гратис

Агрометеоролозите велат дека неделава има идеални услови за садење на овошки и лозја.  Дневните температури …