06.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Во САД се роди јаре со две глави кое се храни одделно (Видео)

Во САД се роди јаре со две глави кое се храни одделно (Видео)

 
Во една фарма во Висконсин, се роди јаре со две глави и се храни одделно, пренесува „Дејли стар“.

Стопанката на животното Витберг беше запрепастена кога открила дека јарето има четири очи и две усти. Мајката го родила доста тешко. „Забележав дека бремената коза претрпе голема болка при породувањето на второто дете“, се сеќава Јослин Њуски.

Првата беше совршено нормална, но втората ја шокираше со обете глави. Мутантот се покажал дека има четири нозе, две уши, четири очи и две усти.

Г-ѓа Њуски одгледува кози за млеко и се раѓаат околу 700 бебиња секоја година. Но, за прв пат во своето 6-годишно сточарско искуство, наишла на вакво чудо. Малото дете го добило името по античкиот римски бог Јанус.

Погледнете ги видеата од ова јаре на следната страна:

Види

Задолжителната храна за имунитет

Загадувањето на воздухот, нездравата храна и премногу стрес остават белег врз здравјето. Експертите ја препорачуваат …