15.08.2022
Почетна / Градина / Вести / Во продавница во Тајланд огромен гуштер ги вознемирил купувачите (Видео)

Во продавница во Тајланд огромен гуштер ги вознемирил купувачите (Видео)

Во една продавница во Тајланд ненадејно влегол огромен гуштер, а во видеото можете да видите како се качува по рафтовите.

Гуштерот бил со должина од околу 180 сантиметри.

Види

Гинисов рекорд: Кучето со најдолги уши во свет!

Харбор е кучето кое според Гинисовата книга на рекорди ги има најдолгите Уши. Тие се …