02.10.2022
Почетна / Градина / Вести / Внесете есенска магија во домот: неколку идеи за украсување за вашиот балкон

Внесете есенска магија во домот: неколку идеи за украсување за вашиот балкон

Внесете есенска магија насекаде – дури и на балконот, во градината или на влезната врата за да го направите вашиот дом поудобен и шарен. Еве неколку лесни идеи за украсување за вашиот балкон.

Најлесен начин да се почувствува атмосферата на една сезона е кога се потопувате во боите што ја карактеризираат. За есен, тоа се портокалова, жолта, окер, кафеава, темно зелена и бакар.

На пример, изберете перници за столови со есенски мотиви. Ако балконот е застаклен, тогаш не заборавајте да ставите мала патека или тркалезен килим.

Светлината што тече од фенерите создава чувство на топлина и убава атмосфера, а исто така совршено се вклопува во есенската тема. Обидете се со различни опции. На пример, среде хартиен плик (торба или торба за купување), направете дупка во форма на лист. Во пликот, ставете стаклена тегла во која ќе ставите чајна свеќа.

Друга опција е да купите неколку мали тикви, издлабете малку во нив, за да можете да ставите чајна свеќа внатре. Ставете ја тиквата во теглата и ставете ја во еден агол на балконот.

Друга добра идеа е да користите тикви во есенскиот декор, бидејќи тие сè уште се симбол на есента. Така смело ставете ги во еден агол на балконот, дури и не ги украсувајте. Подобро е ако тие се разнобојни.

Хризантемите се некои од најпознатите иконични симболи на есента, па затоа ќе направат одлична работа за есенскиот декор на балконот. Колку се тие поголеми, толку подобро. Ставете цвеќиња во корпите или металните кофи.

Види

Пакомак: Наша цел е до 2030 година 70 проценти од отпадот од пакување да се селектира и рециклира

Поефикасната селекција и рециклирање на амбалажниот отпад, беше тема на меѓународната работилница, што се организираше …