13.04.2024
Почетна / Градина / Вести / Влегол во кафез каде живеела лавица – Погледнете ја нивната средба

Влегол во кафез каде живеела лавица – Погледнете ја нивната средба

ВИДЕО: Неверојатен момент кога голема лавица по прв пат после долго време се сретнува со човекот кој ја пораснал како малечка

Кјара која доби име по една од улогите од филмот Кралот на лавовите, скокнала во прегратка на својот поранешен сопственик со кој не се виделе подолго време.

Адолфо и го спасил животот кога била бебе, a подоцна била преместена во Центар за заштита на животните.

Погледнете како изгледала нивната средба на следната страна:

Види

Сточар од Прилепско додека ги напасувал кравите, бил нападнат од мечка

Додека ги напасувал кравите на планината Мукос, прилепчанец бил нападнат од мечка и се здобил …