Почетна / Градина / Вести / Викинг HB 585 – погоден за голема површина со импресивна брзина

Викинг HB 585 – погоден за голема површина со импресивна брзина

Со работна широчина од 85cm, мотокултиваторот Викинг HB 585 опфаќа голема површина со импресивна брзина. Тој се одликува со моќен Kohler XT6 мотор.

Карактеристиките вклучуваат анти-вибрации, стабилна и добро балансиран дизајн за одлично маневрирање. За него е обезбедена широка палета на додатоци. 

За продажните места, кликнете ТУКА

Види

Министрите Николовски и Царовска потпишаа Декларација за подобар статус на руралните жени

По повод денешниот Меѓународен ден на жената од руралната средина, денеска министерот за земјоделство,шумарство и …