Почетна / Градина / Вести / (Видео) Вепарот Мишко е вистински рекордер – тежи речиси половина тон

(Видео) Вепарот Мишко е вистински рекордер – тежи речиси половина тон

Вепарот Мишко има 426 килограми а е возрасен само 18 месеци. Тој едвај се движи, бидејќи неговите коски не можат да издржат таква телесна тежина.

Погледнете го видеото на следната страна:

Види

Чудото од природата: Преубави фотографии на небото направени од јато птици

Причините за собирање во јато се полесно пронаоѓање храна, заштита од грабливки, полесна навигација за …