Почетна / Градина / Животни / (Видео) Мишко е вистински рекордер – тежи речиси половина тон

(Видео) Мишко е вистински рекордер – тежи речиси половина тон

Вепарот Мишко има 426 килограми а е возрасен само 18 месеци. Тој едвај се движи, бидејќи неговите коски не можат да издржат таква телесна тежина.

Погледнете го видеото на следната страна:

Види

По 2 години разделба, се онесвести од радост! Погледнете зошто кучето е најдобар пријател на човекот

Мудрите луѓе рекле дека најдобар пријател на човекот е кучето. Видеото, кое ќе ви го …