07.12.2023
Почетна / Градина / Вести / (Видео) Mечка нападнала скијач на Алјаска – Погледнете како успеал да преживее

(Видео) Mечка нападнала скијач на Алјаска – Погледнете како успеал да преживее

Скијач бил нападнат и каснат од кафеава мечка на Аљаска. Тој бил дел од група која се искачувала на планина во близина на Хаинс, Алјаска, и за време на нападот се здобил со повреди на главата и раката.

Човекот се преправал дека е мртов, и така успеал да се спаси.

Видеото за следната страна:

Види

Дуњата е симбол на среќа и љубов – Таа е витаминска бомба што има многу лековити својства

Дуњата (Cydonia oblonga) е единствениот вид од родот Cydonia. Таа е дрво, високо од 4 …