Почетна / Градина / Вести / Ве мачи хронична кашлица? Овој рецепт може да го реши овој проблем!

Ве мачи хронична кашлица? Овој рецепт може да го реши овој проблем!

Благодарение на моќните својства на медот и бананата , ќе се решите од болното и воспаленото грло, кашлицата, а дури и стомачните проблеми.

Состојки:

400 мл зовриена вода

2 средни банани со црни точки

2 лажички мед

Подготовка:

Види

Кој зеленчук се сее прв – тие толерираат пониски температури

На почетокот на пролетта, веднаш штом може да се култивира почвата, првиот вид зеленчук се …