Почетна / Градина / Вести / Ве мачи хронична кашлица? Нема да верувате но овој рецепт делува!

Ве мачи хронична кашлица? Нема да верувате но овој рецепт делува!

Благодарение на моќните својства на медот и бананата , ќе се решите од болното и воспаленото грло, кашлицата, а дури и стомачните проблеми.

Состојки:

400 мл зовриена вода

2 средни банани со црни точки

2 лажички мед

Подготовка:

Види

Екстрактите од коренот на аралијата дејствуваат врз централниот нервен систем и ја зголемуваат физичката активност

Расте во шумести места, ливади и напуштени места. Корисен дел од ова растение се неговите …