Почетна / Градина / Вести / Цвеќето никогаш нема да овени, ниту пак ќе имате жолти листови – Еве што да направите

Цвеќето никогаш нема да овени, ниту пак ќе имате жолти листови – Еве што да направите

Ако твоите цвеќиња се безживотни, листовите паѓаат или пожолтуваат, ова е вашиот среќен ден, бидејќи ви даваме рецепт за препарат кој безбедно ќе ги врати вашите растенија во живот.

Неопходно е:

– една кора од банана
– лажица мелено кафе
– лушпа од едно јајце

Подготовка:

Ставете ги состојките во блендер и истурете еден литар вода. Посипете ја добиената мешавина со лажица над растението. Резултатите сигурно ќе ве воодушеват.

Види

Ѕидовите наречени „урбани дрвја имаат ист ефект врз загадениот воздух како цела шума

Загадувањето на воздухот е проблем кој што станува се поголем. И покрај тоа што е …