Почетна / Градина / Цвеќето никогаш нема да овени, и ќе биде без жолти листови – Еве што треба да направите

Цвеќето никогаш нема да овени, и ќе биде без жолти листови – Еве што треба да направите

Ако твоите цвеќиња се безживотни, листовите паѓаат или пожолтуваат, ова е вашиот среќен ден, бидејќи ви даваме рецепт за препарат кој безбедно ќе ги врати вашите растенија во живот.

Неопходно е:

– една кора од банана
– лажица мелено кафе
– лушпа од едно јајце

Подготовка:

Ставете ги состојките во блендер и истурете еден литар вода. Посипете ја добиената мешавина со лажица над растението. Резултатите сигурно ќе ве воодушеват.

Види

Како изгледа патека со 1 милион крокуси (Фото)

Како изгледа кога ќе засадите 1 милион крокуси на една патека? Погледнете го ова магично …