09.08.2022
Почетна / Градина / Цвеќето нема да овени, и ќе биде без жолти листови – Еве што треба да направите

Цвеќето нема да овени, и ќе биде без жолти листови – Еве што треба да направите

Ако твоите цвеќиња се безживотни, листовите паѓаат или пожолтуваат, ова е вашиот среќен ден, бидејќи ви даваме рецепт за препарат кој безбедно ќе ги врати вашите растенија во живот.

Неопходно е:

– една кора од банана
– лажица мелено кафе
– лушпа од едно јајце

Подготовка:

Ставете ги состојките во блендер и истурете еден литар вода. Посипете ја добиената мешавина со лажица над растението. Резултатите сигурно ќе ве воодушеват.

Види

Свиленото дрво, познато како „Албиција“

Албицијата (Albizia julibrissin), позната уште како “свилено дрво” е вид од родот Албиција. Ова широколисно …