Почетна / Градина / Вести / Три волци опколија мало куче! Се спаси од смрт на генијален начин! (ВИДЕО)

Три волци опколија мало куче! Се спаси од смрт на генијален начин! (ВИДЕО)

Ова неверојатно видео е направено во Италија, во регионот Абруко. Три млади волци го нападнале кучето и се чинело дека кучето нема шанси да преживее.

Сепак, ова паметно куче најде генијален начин за да се спаси од оваа ситуација … Погледнете како:

Види

Чудо: Рибарот спасил бела ајкула долга 6 метри : Погледнете како таа му се заблагодарува секој ден (Видео)

Арнолд Поинтер редовно лови покрај брегот на Јужна Австралија. Пред неколку години, тој забележал огромна …