05.07.2022
Почетна / Градина / Храна / Три растенија за слабеење

Три растенија за слабеење

Ви нудиме три растенија кои може да се користат за ефикасно и безбедно против дебелината и наталожените килограми. Првиот е добро познатиот бел равнец кој го прочистува телото.

За максимално да се прочисти телото и да се ослободите од мастите од телото, а со тоа и на телесната тежина, пијте по три чаши чај од бел равнец на ден.

Чајот од бел равнец се пие наутро, на пладне и навечер. Чајот од бел равнец се подготвува:

1 лажица од растението се запарува со 150-200 мл врела вода и се остава да стои 15 мин.

Другото растение е рузмаринот. Тој е одличен стимулатор на метаболизмот. Растението ја активира циркулацијата и функционирањето на отделителниот систем. Чајот од рузмарин се подготвува: 1 лажица од растението се запарува во 150 мл. вода за 10 мин. Количеството треба се испие во текот на денот. Не се препорачува неговата употреба навечер пред спиење, бидејќи го возбудува нервниот систем.

Последното растение е зелениот овес, бидејќи го чисти главно телото од токсините. Чајот од зелен овес се подготвува: 1 лажичка од растението се запарува 20 мин во 450 мл врела вода. Дневната доза е до 3 чаши на ден, а приготвениот чај да се чува на ладно и темно.

Види

Македонското масло од афион се најде на американскиот пазар!

Македонското масло од афион се најде на американскиот пазар! Првите количини од екструдираното ладно цедено …