14.06.2024
Почетна / Градина / Таа ја доби наградата за најзгодни градини

Таа ја доби наградата за најзгодни градини

2017та година беше среќна и успешна година за сопствениците на оваа градина. Тие ја добија престижната награда за 2017 HGTV Ultimate Outdoor Awards Editors, во категоријата на “Gorgeous Gardens” или „Згодни градини“.

Дизајнот е на Hess Landscape Architects со седиште во Ленсдеил, Пенсилванија, САД.

Погледнете:

Види

Што да направите ако лисјата на вашето растение пожолтуваат?!

Секој кој чува растенија дома знае дека тоа бара одредена грижа. Како и да е, …