14.06.2024
Почетна / Градина / Вести / Ставила кора од банана во фрижидер: После 15. минути се ослободила од проблемот кој и го уништувал животот!

Ставила кора од банана во фрижидер: После 15. минути се ослободила од проблемот кој и го уништувал животот!

Доколку имате глабоволки важно е да го знаете трикот со помош на овошје.
Имено, за борба против главоболки доволна е една банана. Една очајна жена одлучила да ја запре неиздржливата болка.
„Почувствував јака главоболка која по којзнае кој пат ме разбуди и не сакав да пијам уште еден лек кој нема да даде резултат, туку само ќе ми го иритира желудникот. Се сетив на советот од сосетката да пробам еден трик со банана. Изедов цела банана, а кората не ја фрлив туку ја оставив во фрижидер да се излади.
„Петнаесет минути подоцна ја извадив кората, легнав во кревет и удобно се сместив бидејќи бананата ми го ладеше челото. Почувствував засилено чувство и пулсирање кое полека успоруваше.Набргу, оваа постапка толку ме опушти што главата престана да ме боли и јас заспав. Задолжитлено пробајте ако имате проблеми со главоболките“ раскажала таа.

Види

Што да направите ако лисјата на вашето растение пожолтуваат?!

Секој кој чува растенија дома знае дека тоа бара одредена грижа. Како и да е, …