Почетна / Градина / Вести / Срна се сретна очи во очи со ловџијата: Следната секунда никој од нив нема да ја заборави (видео)

Срна се сретна очи во очи со ловџијата: Следната секунда никој од нив нема да ја заборави (видео)

Еден ловец се маскирал и го чекал својот плен во шумата, кога од никаде се појави срна, му пријдела и почнала да се гали.

Ловецот бил сокриен, ловејќи мисирки, а веројатно и се допадна на срната, па таа му пријде на новиот пријател за да го запознае одблиску.

Ниту ловецот не можеше да оддолее на ова прекрасно животно, па се галеше и си играше со неа некое време.

Видеото стана вистински хит на социјалните мрежи. Можете да го погледнете на следната страна:

Види

Чудото од природата: Преубави фотографии на небото направени од јато птици

Причините за собирање во јато се полесно пронаоѓање храна, заштита од грабливки, полесна навигација за …