Почетна / Градина / Вести / Спасете си го срцето – 4 лажици од овој лек и кажете им збогум на затнатите артерии и високиот притисок

Спасете си го срцето – 4 лажици од овој лек и кажете им збогум на затнатите артерии и високиот притисок

2 литри дестилирана вода

4 органски лимони со кора

4 главици лук

4 см корен од ѓумбир

Постапка:

Продолжува на следната страна

Види

Јадете кајсии – Тие делуваат ефикасно против запек, различни кожни проблеми, болки во мускулите …

Кајсијата е најодгледуваниот вид традиционално овошје на нашиве простори. По Втората светска војна производството на …