22.05.2022
Почетна / Градина / Совети од GARDENA: Како да го уредите вашиот балкон!

Совети од GARDENA: Како да го уредите вашиот балкон!

Доколку немате куќа со двор, а живеете во стан, не значи дека немате можност и начин за максимално да уживате на балконот во текот на годината. За многумина од нас, балконите им служат за чување на велосипеди или за простирање нашите алишта но, со малку креативност и труд ние можеме да го трансформираме ова омилено место во катче за опуштање и забава.

За инспирација посетете ја GARDENA страницата за урбани градини и збогувајте се со досадниот и тажен балкон.

Балконот задолжително треба да биде украсен со растенија. Доколку не сте доволно стручни, изберете растенија кои не бараат премногу внимание. Со растенијата балконот добива на природност и доживувањето ќе биде значително надополнето.

Посакувате Вашиот балкон да биде убав и зелен? Преку овој ТЕСТ дознајте каков балкон ви е потребен

За нарачки од програмата на GARDENA кликнeте ТУКА.

 

Види

Растението што достигнува раст од 60 метри во текот на една сезона

Кудзу е вид јапонски ползавец, главно употребуван при заштита на земјиштето од ерозија. Може да …