06.02.2023
Почетна / Градина / Вести / Совет за главоболка и мигрена: ставете кора од банана на челото!

Совет за главоболка и мигрена: ставете кора од банана на челото!

4. Јаболка

Јаболкото е најдобриот лек ако имате главоболки. Ако се разбудите со главоболка, обидете се да изедете неколку парчиња јаболко, посеано со малку сол, а потоа испијте чаша топла вода. Тоа е гарантирано дека болката наскоро ќе исчезне! Патем, инхалации со јаболков оцет исто така имаат поволен ефект при мигрена, главоболка и неудобност.

Види

Како да спречиш парадонтит?

На проблемите во усната празнина треба да се обрнува посебно внимание, бидејќи воспаленијата или кај …