06.02.2023
Почетна / Градина / Вести / Совет за главоболка и мигрена: ставете кора од банана на челото!

Совет за главоболка и мигрена: ставете кора од банана на челото!

3. Топла вода

Топлата вода, според кинеската народна медицина, може да се применува со помош на шише топла вода врз тилот, а пред тоа е добро да испиете чаша топла вода со малку мед.

Топлината помага да се подобри циркулацијата на крвта, да се релаксираат напнатите мускули на вратот и да ја победите мигрената.

Може да помогне и жежок туш или релаксирачка бања.

Види

Како да спречиш парадонтит?

На проблемите во усната празнина треба да се обрнува посебно внимание, бидејќи воспаленијата или кај …