06.02.2023
Почетна / Градина / Вести / Совет за главоболка и мигрена: ставете кора од банана на челото!

Совет за главоболка и мигрена: ставете кора од банана на челото!

2. Ѓумбирот

Коренот од ѓумбир има одлични антиинфламаторни својства. Тој помага на крвните садови на главата и вратот, и ги стимулира природните седативни механизми.

Една чаша чај од ѓумбир на ден претставува одлична превенција против мигренозни напади и при главоболка.

Види

Како да спречиш парадонтит?

На проблемите во усната празнина треба да се обрнува посебно внимание, бидејќи воспаленијата или кај …