Почетна / Градина / Вести / Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

8. Краставица

Друг начин да се ослободите од главоболката е да користите внатрешно или надворешно малку лута пиперка. Да, овој производ може да ве ослободи од најстрашните мигрени!

Види

Живеел пред 140 милиони години – Едно од најголемите животни кои воопшто се движеле по земјата откриенo во Аргентина

Научниците открија фосили во Аргентина на можеби најстариот познат член на група диносауруси познати како …