Почетна / Градина / Вести / Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

5. Бадеми

Тие се одлична природна замена за аналгетски лекови. Неколку бадеми можат да ја намалат главоболката за само 10-15 минути.

Види

Корисни својства на ацеролата

Ацеролата е малo дрво со мали црвени плодови, слични на црешите. Расте во Јужна Америка, …