Почетна / Градина / Вести / Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

4. Јаболка

Јаболкото е најдобриот лек ако имате главоболки. Ако се разбудите со главоболка, обидете се да изедете неколку парчиња јаболко, посеано со малку сол, а потоа испијте чаша топла вода. Тоа е гарантирано дека болката наскоро ќе исчезне! Патем, инхалации со јаболков оцет исто така имаат поволен ефект при мигрена, главоболка и неудобност.

Види

Живеел пред 140 милиони години – Едно од најголемите животни кои воопшто се движеле по земјата откриенo во Аргентина

Научниците открија фосили во Аргентина на можеби најстариот познат член на група диносауруси познати како …