Почетна / Градина / Вести / Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

Совет за главоболка и мигрена од Кина: ставете кора од банана на челото!

2. Ѓумбирот

Коренот од ѓумбир има одлични антиинфламаторни својства. Тој помага на крвните садови на главата и вратот, и ги стимулира природните седативни механизми.

Една чаша чај од ѓумбир на ден претставува одлична превенција против мигренозни напади и при главоболка.

Види

Живеел пред 140 милиони години – Едно од најголемите животни кои воопшто се движеле по земјата откриенo во Аргентина

Научниците открија фосили во Аргентина на можеби најстариот познат член на група диносауруси познати како …