18.08.2022
Почетна / Градина / Вести / Совет од Кина: Што „природно“ ни препорачува професор Женг Џи за силните главоболки

Совет од Кина: Што „природно“ ни препорачува професор Женг Џи за силните главоболки

4. Јаболка

Јаболкото е најдобриот лек ако имате главоболки. Ако се разбудите со главоболка, обидете се да изедете неколку парчиња јаболко, посеано со малку сол, а потоа испијте чаша топла вода. Тоа е гарантирано дека болката наскоро ќе исчезне! Патем, инхалации со јаболков оцет исто така имаат поволен ефект при мигрена, главоболка и неудобност.

Види

За лекување на карцином помага црн боз

Црниот боз е исклучително корисно растение. Растението црн боз има кичесто жолто-бела боја и цвета …